Porady prawne w Internecie

wpis w: Informacje | 0

Porady prawne w InternecieInternet ma obecnie naprawdę bardzo wszechstronne zastosowanie. Osoby, które mają jakiś problem prawny mogą skorzystać z konsultacji w Internecie. Jak to działa?

Wizyta w kancelarii jest kosztowna. Jeżeli potrzebujemy pomocy prawnej możemy szukać pomocy na forach internetowych. Ale pamiętajmy, że odpowiedzi na zadane przez nas pytanie na forach niekoniecznie mogą udzielić prawnicy. Niekoniecznie więc otrzymamy na swoje pytanie rzetelną odpowiedź. Inne rozwiązanie to skorzystanie z serwisów, które oferują porady prawników za darmo. Warto korzystać przede wszystkim ze sprawdzonych stron, na których jasno zostaną opisane zasady otrzymania bezpłatnej pomocy prawnej. Na stronach tych znajdziemy przykłady udzielonych porad.

Jak działają te serwisy?

Na większości z nich bezpłatnie można zadać tylko pytanie. Na wielu serwisach zamieszczany jest specjalny formularz, który służy do zadania pytania. Jak otrzymamy poradę? Na niektórych serwisach także odpowiedź na zadane pytanie będzie bezpłatna. Zależy to od tego czy zadane przez nas pytani i odpowiedź na nie, zostanie zakwalifikowana do opublikowania odpowiedzi w Internecie. Osoba, która zadała pytanie zakwalifikowane do publikacji w sieci pozostaje anonimowa. Jeżeli porada nie zostanie zakwalifikowana do umieszczenia w serwisie, porada zostanie wyceniona. W tym momencie mamy dwa rozwiązania. Możemy za poradę zapłacić lub w przypadku, kiedy wycenę uznamy za zbyt drogą, zrezygnować z usługi świadczonej przez serwis.

Czy to się opłaca?

Tanie porady oferuje największa liczba portali. Zadanie pytania i jego wycena nic nie kosztuje. Trzeba zapłacić jednak za poradę. Ale porada prawna udzielona przez pracujących dla serwisu prawników i tak kosztuje mniej (o wiele mniej) niż w kancelarii. Na odpowiedź czeka się bardzo różnie. Czasem opinię otrzymamy w ciągu doby, innym razem będziemy musieli poczekać nawet 3 dni.

Nie wszystkie osoby, które mają problem prawny stać na wizytę w kancelarii. Tańszym rozwiązaniem jest porada udzielna przez prawników pracujących dla serwisów z darmowymi poradami prawnymi.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *