Follow Us

Porównywarka kont bankowych – czy warto z niej korzystać?

Porównywarka kont bankowych – czy warto z niej korzystać?

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe (ROR) to jedna z najczęściej świadczonych usług przez placówki bankowe. Niestety oferta jest dziś tak obszerna, że biegając od jednego, do drugiego punktu trudno podjąć decyzję o wyborze konkretnej propozycji. W dobie globalnego dostępu do sieci internetowej można jednak skorzystać z wirtualnych porównywarek. Dzięki temu w prosty sposób klient znajduje konto bankowe spełniające jego podstawowe wymagania.

Porównywarka kont bankowych – czy warto z niej korzystać?Regularne aktualizowanie bieżących promocji

Nikt nie chce przepłacać za prowadzenie konta, użytkowanie karty, czy dokonywanie przelewów za pośrednictwem konta internetowego. Na szczęście nowoczesne porównywarki kont bankowych na bieżąco analizują ofertowe zmiany banków, dzięki czemu klient nie naraża się na zbędne, nieoczekiwane koszty, o których przed podpisaniem umowy nie miał pojęcia.

 

Niektóre porównywarki ustalają również rankingi

Na ich podstawie można ocenić, która placówka banku na chwilę obecną cieszy się największą oraz najmniejszą popularnością wśród klientów. Zawęzi to krąg poszukiwań najkorzystniejszej oferty dla siebie. To oczywiście jeszcze nie wszystko. Aplikacje porównujące biorą pod uwagę szereg innych kryteriów:

  • możliwość uzyskania karty debetowej
  • łatwość dostępu do karty kredytowej
  • koszt wypłaty gotówki w bankomatach należących do banku oraz do innych placówek
  • cena obsługi konta internetowego
  • koszty wykonywania międzybankowych oraz wewnątrzbankowych przelewów elektronicznych
  • koszty wykonywania przelewów dokonywanych formą tradycyjną w siedzibie banku
  • a także możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki w siedzibie banku.

Placówki finansowe toczą dziś niezwykle zajadłą walkę o każdego klienta. Wpływa na to rosnąca konkurencyjność rynku i spadek zaufania społeczeństwa do tego typu usług. Nie tylko wśród kont bankowych można napotkać liczne akcje promocyjne, dzięki którym klienci odnotowują naprawdę potężne korzyści dla siebie. Zmiany dosięgły również kredytów i pułapu przyznawalności. Klienci mogą liczyć na większą przychylność w sprawie udzielenia pożyczki jeśli posiadają ROR w danej placówce.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz