Follow Us

Praca przez Internet

Praca przez Internet

Praca przez InternetInternet służy nam dzisiaj nie tylko do poszukiwania różnych informacji. Dzięki niemu możemy pracować w domu, a efekty swojej pracy przesyłać do pracodawcy za pośrednictwem Internetu.

Kto może pracować korzystając z Internetu?

Taką pracę mogą wykonywać projektanci stron www, graficy komputerowi, tłumacze, osoby świadczące usługi finansowo-księgowe, dziennikarze zatrudnienia przez internetowe serwisy informacyjne. Tego typu praca ma zastosowanie także w konsultingu.

Zalety pracy na odległość

Wykonując pracę za pośrednictwem Internetu o wiele łatwiej można połączyć obowiązki zawodowe i domowe. Jest to zaleta szczególnie cenna dla kobiet, które mają dzieci. Pamiętajmy, że nie dla wszystkich z nich znajdzie się miejsce w żłobku czy przedszkolu. Często taka praca jest jedyną możliwością zatrudnienia dla osób niepełnosprawnych. Kolejny plus to możliwość znalezienia pracy w innym regionie kraju, a nawet w jednym z krajów Europy. Jest to bardzo ważne dla osób, które mieszkają w miejscowościach o dużym bezrobociu. Praca za pośrednictwem Internetu jest mniej stresująca niż stacjonarna – szef nie sprawuje nad nami ciągłego nadzoru. Do tego sami regulujemy czas jej wykonywania, oczywiście tylko wtedy, jeśli w umowie z pracodawcą nie zostały ściśle określone godziny pracy. Pracodawca ma obowiązek traktować w taki sam sposób osoby pracujące w domu z tymi, które pracują w siedzibie firmy.

Wady pracy za pośrednictwem Internetu

Praca w domu ma nie tylko zalety, ale także wady. Niektóre osoby mogą mieć trudności z oddzieleniem życia domowego od pracy. Czasem też nie udaje się dobrze rozplanować dnia pracy, stąd też pożądaną umiejętnością jest dobre zarządzanie swoim czasem. Wadą pracy wykonywanej za pośrednictwem Internetu może być także brak kontaktów z kolegami zatrudnionymi w tej samej firmie.

Dla wielu osób praca za pośrednictwem Internetu to jedyna możliwość znalezienia zatrudnienia. Praca ta ma wiele zalet, ma także pewne wady. Wad jest jednak znacznie mniej niż zalet. Na pewno nad taką formą zatrudnienia warto się zastanowić.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz