Follow Us

Precyzyjne wiercenie otworów w betonie

Precyzyjne wiercenie otworów w betonie

Do narzędzi, które mają bardzo szerokie zastosowanie należą wiertnice. Narzędzia te w zależności od tego jaką mają moc i napęd, mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Z tych najbardziej prostych chętnie korzystają ogrodnicy amatorzy. Największe z tych urządzeń służą do wykonywania odwiertów naftowych i geotechnicznych. Wśród wiertnic wyróżnić można także wiertnice diamentowe. Są to wydajne narzędzia wykorzystywane w budownictwie.

Zalety wiertnic diamentowych

Posługując się tymi narzędziami, można w ciągu jednej godziny wykonać znacznie więcej otworów niż korzystając z innych urządzeń. Większa liczba wykonanych otworów to tylko jedna z zalet wiertnic diamentowych. Kolejną ich zaletą jest to, że można nimi wykonać otwory o bardzo różnej średnicy, począwszy od takich o średnicy 25 mm aż do takich, których średnica wynosi 1500 mm. Plusem jest też to, że głębokość, na której otwory mogą być wykonywane również jest dość duża. Do plusów tych narzędzi należy także to, że otwory są idealnie równe. Wiertnice w trakcie pracy nie powodują drgań i wibracji, pracują bez udaru. Jest to bardzo istotne, brak pęknięć nie narusza konstrukcji budynku, a więc zwiększa bezpieczeństwo pracujących w nim osób.

Precyzyjne wiercenie otworów w betonie

Jakie urządzenie wybrać?

Wiertnice diamentowe mają bardzo różny napęd: elektryczny, hydrauliczny, pneumatyczny. Dostępne na rynku urządzenia mają także różną moc. Są to też urządzenia, które można wykorzystać do wykonywania otworów nie tylko w betonie, ale także w takich materiałach, jak kamień i cegła. Wiertnice to urządzenia, które umożliwiają wiercenie otworów metodą na sucho i na mokro. Do niezbędnego osprzętu należy statyw. To dzięki niemu urządzenie może wykonywać otwory na znacznej głębokości i o dużej średnicy. Niektóre modele statywów do wiertnic, które są dostępne na rynku umożliwiają wykonywanie otworów pod kątem.

Wiertnice diamentowe wyróżniają się bardzo solidną konstrukcją. Z uwagi na zastosowanie w nich wiertła diamentowego nadają się do wiercenia otworów w betonie, betonie zbrojonym, cegle, asfalcie.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz