Profesjonalna wycena obrazów – informacje

wpis w: Bez kategorii | 0

Profesjonalna wycena obrazów – informacjeCzy dzieła sztuki, albo przeróżne dzieła rzemiosła artystycznego można wyceniać przez internet? Oczywiście, obecnie jest to możliwe! To, co kiedyś wydawało się niesamowite i nierealne, w tym momencie jest na porządku dziennym. Przez internet można nawet uczestniczyć w aukcji, ażeby coś kupić, albo też śledzić aukcję, na której prowadzona jest licytacja naszego towaru – a zatem można zobaczyć jaką cenę osiągnie. Tym bardziej zatem można ubiegać się o wycenę obrazów przez internet. Oczywiście, jest to jedynie wycena wstępna – a wszelkie dokładniejsze dane można uzyskać, gdy pracownik danego domu aukcyjnego (a zatem specjalista) będzie miał bezpośrednią styczność z przedmiotem. Już jednak na podstawie kilku informacji i materiałów można oczekiwać wstępnej wyceny – nie jest to zatem trudne.

Opis i zdjęcia powinny zostać przesłane do domu aukcyjnego na wskazany adres e-mail, albo też wszystkie dane powinny zostać dostarczone przez specjalny formularz, który można znaleźć na stronie danej placówki. Wycena obrazów online dokonywana jest w miarę szybko – tym bardziej, że wszystko dzieje się przez internet. Często nawet nie trzeba płacić za taka wstępną ocenę – dopiero uzyskanie dokładniejszych danych może wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Oczywiście, jeśli ktoś potrzebuje pisemnej oceny, na przykład potrzebnej do celów ubezpieczeniowych, albo do wywozu dzieła sztuki za granicę, musi liczyć się z kosztami. W takich wypadkach konieczny jest już także bezpośredni kontakt specjalistów z obrazem, ponieważ potrzebna jest ocena detali i potwierdzenie wszystkiego, co już wiadomo od właściciela. Każdy jednak chyba powie, że jest to sprawiedliwe i zrozumiałe – i oczywiście kosztuje.

Profesjonalna wycena obrazów – również ta wstępna – to szansa na szybkie przekonanie się, czy obraz, który chcemy sprzedać rzeczywiście jest wart tyle, ile oczekiwaliśmy. W niektórych sytuacjach może to zniechęcić do transakcji, a w innych okazać się sposobem na podreperowanie budżetu, czy też na oddanie dzieła sztuki w stosowniejsze, kolekcjonerskie ręce. Jeśli ktoś wszedł lub jest w posiadaniu obrazu, którego ceny nie zna, a chce poznać, wycena obrazu online jest możliwa i szybka. Wystarczy skontaktować się z domem aukcyjnym, przesyłając wszystkie informacje.

Dowiedz się więcej na: https://desa.pl/pl/pages/19/oceny

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *