Follow Us

Psychologia i zakupy grupowe

Psychologia i zakupy grupowe

Jak wiemy zakupy grupowe kraków to jedna z najnowocześniejszych technik dokonywania zakupów w sieci. Użytkownicy mają dostęp do wielu różnorodnych produktów i usług, oraz ogromne zniżki, zachęcające jak najbardziej do tego, aby z takowych produktów i usług korzystać możliwe najszybciej.

Właśnie prostą, stosowaną w zasadzie od zarania dziejów w handlu zasadę niedostępności stosuje się jak nigdzie indziej w przypadku zakupów grupowych. Nie oznacza to bynajmniej że takich zakupów należy się wystrzegać. Wręcz przeciwnie bony rabatowe są wyjątkowo korzystne dla kupujących, chodzi raczej o to aby każdy swój wydatek po prostu odpowiednio przemyśleć.

Zakupy pod wpływem impulsu

Dokonywanie zakupów pod wpływem impulsu, na takich serwisach szybko zaowocować może wzrostem wydatków na produkty i usługi, których do tej pory albo w ogólnie nie potrzebowaliśmy, albo też potrzebne były dosyć niewielkie ich ilości. Najpowszechniejszą techniką wpływania na klientów dokonujących na takich serwisach zakupów jest oczywiście wpływanie na klientów na zasadach niedostępności określonych produktów. Konsument widząc daną ofertę widzie także że jest ona w sporym stopniu ograniczona czasowo, ale nie tylko. Istnieje także limit osób, które mogą z oferty takiej skorzystać na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Na ogół też nie wiadomo jak dużo osób już z danej oferty skorzystało co wywołuje dodatkową presję skłaniającą klientów do dokonania zakupu, produktów które niekoniecznie mogą być im w danym momencie potrzebne.

Zakupy grupowe

Na tej prostej zasadzie grupowe zakupy mogą w pewnym stopniu manipulować klientami. Jak to dokładnie działa można przeczytać na przykład w książce zatytułowanej wywieranie wpływu na ludzi. Świadomość odnośnie technik manipulacyjnych stosowanych w przypadku serwisów zakupów grupowych w sporym stopniu pozwala się przed nimi bronić. Inną metodą jest kontrolowanie swoich wydatków, które poczynione są na zakupy grupowe. Im więcej pieniędzy wydaje się w przypadku takich zakupów, tym należy się bardziej zastanowić nad tym, czy kupuje się faktycznie takie produkty i usługi które są nam potrzebne czy też bardziej chodzi o możliwość szybkiego skorzystania z nadarzającej się „okazji” co nie zawsze może być dla klupującego korzystne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz