Follow Us

Rabat

Rabat

Zakupy grupowe były przełomem w biznesie internetowym. W Polsce dość sceptycznie podchodzono do tego tematu, ponieważ nikt nie zdążył wykonać projektu na nasz polski rynek. Zakupy grupowe dotarły do naszego kraju dopiero z zachodnim kapitałem i z firmą, która podbiła rynek światowego handlu dzięki zakupom grupowym.

Polskie projekty zaczęły pojawiać się na rynku zakupów grupowych dopiero po wejściu na ten rynek w naszym kraju prawdziwego międzynarodowego giganta, który odniósł już olbrzymi sukces, w dużym zakresie przejmując rynek handlu i handlu internetowego w wielu krajach Europy i nie tylko.

Z tego to właśnie powodu wiele polskich projektów było skazanych od razu na straty, ponieważ z tak silną konkurencją nie miały szans. Bez odpowiedniego zaplecza finansowego i bez odpowiedniego know-how dla małych firm walka w Polsce o rynek zakupów grupowych była jak walka z wiatrakami, po prostu bezcelowa i od razu skazana na olbrzymią porażkę. Jedynie tylko polscy giganci tego biznesu mogli mieć szansę, żeby mierzyć się z gigantem zachodnim, jednakże również bez podobnie wielkich sukcesów, jednakże z sukcesem takim, który pozwalał i pozwala utrzymać się na tym rynku do tej pory. Jednym z takich polskich gigantów była Grupa Allegro, która utworzyła projekt o nazwie CityTeam.pl, który istnieje do dziś. Inny duży polski projekt, który również utrzymał się na rynku zakupów grupowych to MyDeal.pl.

To tak naprawdę dwa największe typowo polskie serwisy, które miały szansę na utrzymanie się na rynku zakupów grupowych w naszym kraju. Zakupy grupowe to przede wszystkim zakupy z rabatem. Zapewniają one tańsze kupowanie. Wiadomo przecież, że tak naprawdę każdy człowiek lubi zakupy ze zniżką. Dużym sukcesem zakupów grupowych w Polsce jest to, że rozprzestrzeniają się one na cały nasz kraj. I już nie tylko zakupy grupowe trójmiasto czy też zakupy grupowe wrocław nie stanowią żadnego problemu. Zakupy grupowe docierają już także do innych, mniejszych miast, co pozwala na zakupy grupowe zabrze czy też na zakupy grupowe tychy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz