Follow Us

Rejestr Usług Rozwojowych

Rejestr Usług Rozwojowych

W Polsce coraz większy nacisk kładzie się na rozwój społeczno-gospodarczy. Z pewnością jest to wynikiem naszej obecność w strukturach Unii Europejskiej, która kładzie spory nacisk właśnie na te kwestie, jeśli chodzi o wszystkie kraje członkowskie. Dużym krokiem w rozwoju gospodarczym naszego kraju jest Rejestr Usług Rozwojowych, czyli projekt, którego wykonanie zostało zlecone przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Rejestr Usług RozwojowychMiało to miejsce na początku roku 2013, a podmiotem odpowiedzialnym za wykonanie tego projektu stała się Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, która miała przede wszystkim zająć się opracowaniem takiego systemu, który stanowiłby wsparcie dla pracowników oraz pracodawców w związku z działalnością Europejskiego Funduszu Społecznego, który na działanie krajowe i regionalne w Polsce w latach 2014-2020 przeznaczył ponad 13 miliardów euro.

Rejestr, o którym mowa, to nic innego jak narzędzie mające funkcjonować jako centralny element systemu zapewniania jakości, co jest bardzo przydatnym elementem, jeśli chodzi o rozwój społeczno-gospodarczy. Dzięki temu różnego rodzaju podmioty, takie jak przedsiębiorcy lub indywidualni odbiorcy mogą swobodnie wybierać z jakiego rodzaju instytucją chcą podnosić swoje kompetencje i kwalifikacje, dzięki nie tylko bazie odpowiednich instytucji szkoleniowych, ale również możliwości oceny świadczonych przez daną instytucję usług.

Takie działanie pozwala na bardziej sprecyzowane dostosowanie usług, które oferowane są przez instytucje szkoleniowe do potrzeb, które aktualnie istnieją wśród odbiorców. Innymi słowy, Rejestr Usług Rozwojowych ma zapewniać ogólny dostęp do danych dla wszystkich zainteresowanych na temat instytucji i organizacji, które świadczą usługi o charakterze rozwojowym i szkoleniowym. Zainteresowany ma dostęp do wszystkich niezbędnych danych na temat danego podmiotu i jego oferty, a ponadto może w łatwy sposób wyszukać ofertę, która będzie najbardziej dopasowane do jego osobistych preferencji, oczekiwań oraz możliwości.

W roku 2015 Rejestr Usług Rozwojowych wszedł w fazę testów, dzięki czemu odbiorcy zyskali dostęp do testowej wersji tego narzędzia, czego wynikiem było kilkadziesiąt tysięcy wejść na stronę. Oznacza to, że rejestr w krótkim czasie wywołał duże zainteresowanie, co oznacza, że z pewnością okaże się w przyszłości bardzo przydatnym narzędziem.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz