Follow Us

Rekrutacja pracowników – jak ją sprawnie przeprowadzić?

Rekrutacja pracowników – jak ją sprawnie przeprowadzić?

Rekrutacja pracowników to obecnie temat wzbudzający spore zainteresowanie. Coraz częściej dowiadujemy się, że w niektórych branżach pojawia się obecnie problem ze znalezieniem pracowników i tym samym wiele osób zastanawia się w jaki sposób prowadzić rekrutacje, by faktycznie była ona efektywna, by sprawnie dało się znaleźć pracowników.

Rekrutacja pracowników - jak ją sprawnie przeprowadzić?

Dlaczego warto usprawnić proces rekrutacji?

Dla wielu firm problemem jest brak specjalistów i niskie bezrobocie, co sprawia, że na niektóre stanowiska faktycznie trudno znaleźć pracowników. Dlatego szuka się rozwiązań, dzięki którym rekrutacja ma się okazać łatwiejsza i przynosić efekt przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów jakie będą się wiązały z taka rekrutacją, a to jak wiadomo bardzo często problem w momencie, gdy rekrutacja nadmiernie się przeciąga. Rozwiązaniem w tej sytuacji ma być portal HR Talentuno.

Nowoczesna rekrutacja z Talentuno

To co powinno wzbudzić nasze zainteresowanie to właśnie funkcjonowanie serwisu Talentuno. To obecnie taka propozycja, która faktycznie wzbudza spore zainteresowanie i zauważyć możemy, że rekrutacja tam prowadzona może być znacznie sprawniejsza, ponieważ bierze w niej udział taka osoba jak matchmaker. To on odpowiada za dopasowanie CV do konkretnych ofert jakie w serwisie będą się pojawiać. Staje się on jakby pośrednikiem pomiędzy pracodawcami a osobami, które szukają pracy. Jeśli będzie przedstawiał dopasowane CV i jego kandydat zostanie zatrudniony to będzie on otrzymał za to prowizję. Założenie jest więc takie, że matchmaker będzie starał się dopasować odpowiednio kandydatów do stanowiska pracy i faktycznie będzie przykładał wagę do tego kogo proponuje, bo od tego będzie uzależniona ewentualna prowizja, która jest jego zarobkiem.

Dla wielu firm jak można zauważyć portal HR Talentuno staje się jakby środkiem umożliwiającym sprawniejsze prowadzenie rekrutacji i szybsze szukanie pracowników. Dlatego faktycznie to obecnie takie propozycje, które są w stanie wzbudzać zainteresowanie i można oczekiwać, że rekrutacja w tej formule będzie rozwijana.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz