Follow Us

Samodzielna walka z wypadającymi włosami

Samodzielna walka z wypadającymi włosami

Samodzielna walka z wypadającymi włosami

Wypadające włosy to częsty problem, który ma różne podłoża i, z którym można sobie poradzić na różne sposoby. Gdy nie jest to okresowa przypadłość, należy udać się z nią do lekarza lub dermatologa.

Co jednak można robić samodzielnie? Oto krótka ściąga, z której dowiesz się jakie produkty na wypadanie włosów istnieją na rynku oraz jak je stosować.

Kosmetyki do pielęgnacji, czyli specjalistyczne odżywki oraz maski i szampony

Specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji włosów takie jak Biotebal można znaleźć w każdej drogerii lub w aptece. Często w składzie zawierają składniki aktywne, naturalne wyciągi z roślin, kompleksy witamin oraz składników odżywczych. Dobór tych ingredientów warunkowany jest ich działaniem. W założeniu, profesjonalne szampony i odżywki przeciwko wypadaniu włosów powinny odżywiać cebulki włosów, pobudzać je i wzmacniać. Niektóre specyfiki hamują wypadanie włosów, sprawiają, że kosmyki stają się zdrowsze oraz gęstsze. Inne dodatkowo regulują pracę gruczołów łojowych lub przyspieszają fazę wzrostu włosa.

Nowością na rynku kosmetycznym są preparaty na wypadanie włosów wykorzystujące komórki macierzyste. Często są znacznie skuteczniejsze oraz szybsze w uzyskaniu zadowalających rezultatów. Alternatywą są szampony lub odżywki ziołowe i roślinne, jak i bardziej złożone kosmetyki z kolagenem. Te ostatnie polecane są osobom, które dodatkowo mają problem ze zniszczonymi włosami, które potrzebują natychmiastowej odbudowy oraz odżywienia. Kolagen, czyli naturalny budulec skóry, włosów i paznokci, wnika w łuski włosów i wypełnia braki. Coraz częściej w sklepach można też spotkać specjalistyczne spraye na wypadające włosy.

Farmakologiczne i dietetyczne sposoby na wypadające włosy

Zewnętrza pielęgnacja włosów to tylko część walki przeciwko nadmiernej ich utracie. Równie ważna jest dieta bogata w witaminy A, B i E, a także w cynk i inne składniki odżywcze. Niektóre z tych składników można również suplementować, sięgając po tabletki i kapsułki dostępne w sklepach oraz w aptekach. Z reguły są bezpieczne i po części pomagają wzmocnić włosy oraz je odżywić. Takie preparaty na wypadanie włosów to zbiór witamin oraz wyciągów z roślin i składników aktywnych skondensowanych w jednej pigułce. Należy je stosować zgodnie z ulotką lub zasięgnąć rady lekarza. Nie można jednać brać większej ilości, niż ta określona przez producenta, bo nawet naturalny lek czy suplement zażywany w nadmiarze, może poważnie zaszkodzić.

Z wypadaniem włosów najlepiej radzić sobie kompleksowo – pomoże wizyta u trychologa, zdrowa i zrównoważona dieta, właściwe i prawidłowo stosowane kosmetyki, a także odpowiednie tabletki przeciwko wypadającym włosom. Nie można też zapominać o odpowiedniej i zdrowej pielęgnacji oraz o nie narażaniu włosów na ciężkie warunki atmosferyczne.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz