Serwis YouTube: co warto o nim wiedzieć?

wpis w: Informacje | 0

Serwis YouTube: co warto o nim wiedzieć?YouTube należy do cieszących się bardzo dużą popularnością serwisów internetowych. Internauci zamieszczają na nim nakręcone przez siebie filmy.

Każdego dnia są one oglądane przez miliony internatów z całego świata.

Kilka słów o historii serwisu

Założycielami serwisu są: Steve Chen, Jawed Karim i Chad Hurley. Założycielem YouTube pracowali dla firmy PayPlay. Rejestracji domeny YouTube dokonali w dniu 15 lutego 2005 roku. Dziewięć miesięcy później domena zaczęła działać oficjalnie. Jeden z jej założycieli – Jawed Karim – jest autorem pierwszego filmiku, który został umieszczony w serwisie. Autor zarejestrował kamerą wizytę w znajdującym się w San Diego ogrodzie zoologicznym. Zamieszczony przez niego filmik nadal znajduje się w zbiorach YouTube, zainteresowani mogą go wciąć obejrzeć. Domena bardzo szybko podbiła serca internautów.

Jaką technologię wykorzystuje serwis?

Do działania serwisu YouTube niezbędna jest technologia HTML 5. Umożliwia ona oglądanie wrzuconych do serwisu filmików bez konieczności instalowania na komputerze specjalnych wtyczek. Wielu przypuszcza, że to jeden z powodów, dla których domena cieszy się tak dużą popularnością.

Jak korzysta się z serwisu?

Osoby, które chcą tylko oglądać zamieszczone w serwisie filmy nie muszą się rejestrować. Ale użytkownik, który chce także umieszczać w domenie swoje filmy, musi się w niej zarejestrować. Użytkownicy, którzy się zarejestrują mogą umieszczać w serwisie dowolną liczbę filmów. Zabronione jest zamieszczanie filmów zawierających niedozwolone treści. Część z zamieszczonych na YouTube filmów dostępna jest wyłącznie dla pełnoletnich i zarejestrowanych użytkowników. Filmy w serwisie mogą zamieszczać nie tylko osoby prywatne (takich filmów jest najwięcej), ale także przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje. YouTube dostępny jest w 54 wersjach językowych, wśród nich jest także język polski. Internauci mogą zamieszczać pod oglądanymi przez siebie filmami komentarze.

YouTube to cieszący się ogromną popularnością serwis do umieszczania i oglądania filmów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *