Ślubny korowód, czyli państwo młodzi jadą do ślubu

wpis w: Informacje | 0

Ślubny korowód, czyli państwo młodzi jadą do ślubuNikogo nie dziwi, ani tym bardziej nie szokuje, gdy na ulicy od czasu do czasu zobaczy sznur samochodów jadących w dość powolnym tempie i kierowców nie żałujących klaksonów.

Jasne jest, że na czele tego korowodu znajduje się samochód młodej pary wiozący ją do ślubu. Ważną zasadą utrwaloną od dawien dawna jest wyjazd pana młodego po swoją narzeczoną.

Kto po kogo przyjeżdża?

Jednak zanim to nastąpi, najpierw ślubny samochód przyjechać musi po pana młodego. Stąd narzeczony wraz ze swoimi gośćmi oraz rodzicami wyrusza pod dom panny młodej, by stąd już wspólnie z narzeczoną oraz zaproszonymi z jej strony gośćmi ruszyć do kościoła. Pod żadnym pozorem nie jest dozwolone wyprzedzanie przez gości weselnych samochodu państwa młodych. Może zdarzyć się jednak, iż na drodze młodej pary pojawi się jakaś przeszkoda – przygotowana przez znajomych bliższych, czy dalszych brama. Wówczas przejazd może zostać odblokowany wyłącznie po wykupieniu się państwa młodych w odpowiedni sposób, ale to już zupełnie inna historia.

Dekoracje w ramach orszaku

Bardzo dobrym zwyczajem jest dekorowanie samochodów wchodzących w skład orszaku weselnego. Najczęściej robi się to za pomocą wstążki, która jest dla innych uczestników ruchu wyraźnym sygnałem, iż samochód jadący obok porusza się wraz z samochodem weselnym. Nie musi być to rzecz jasna wstążka, możemy posłużyć się balonami, czy innymi kolorowymi emblematami, które jasno nawiązują do weselnej symboliki. Dekorowanie samochodów gości pana młodego odbywa się przed wyruszeniem wraz z panem młodym po pannę młodą. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami w danej tematyce, a przekonamy się, że to bardzo dobry wybór. Mając na uwadze tak ważne kwestie znacznie łatwiej będzie podjąć ostateczną decyzje. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w temacie, to warto zajrzeć na strony internetowe, na których to dana tematyka jest poruszana. W ten sposób możliwe będzie znaczące zaoszczędzenie czasu, co bez wątpienia dla wielu osób jest kluczowe. Zdając sobie sprawę z tak ważnych dla nas kwestii wpłyniemy na poprawę stanu naszej wiedzy w temacie ślubnego korowodu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *