Follow Us

Studio w Krakowie

Studio w Krakowie

Studio w KrakowieBiura to przede wszystkim duże przestrzenie, w których pracują całe firmy, czyli gro zatrudnionych ludzi. Biura mają charakter wewnętrzny, czyli są miejscem przeznaczonym do załatwiania wewnętrznych spraw przez firmy, jak również mogą być miejscem przyjmowania klientów.

Jest jednak jeszcze jedna wersja biur, zdecydowanie mniej typowa. Takimi biurami są specjalne studia, w których działają przede wszystkim przedstawiciele wolnych zawodów, często prowadzący działalność gospodarczą charakterze niezależnych freelancerów, jednoosobowo lub w bardzo małych zespołach. Jak na razie biura do wynajęcia Kraków o charakterze studia stanowią bardzo mały odsetek całej powierzchni nieruchomości komercyjnych dostępnych na tym rynku, ale warto jest już być świadomym tego istnienia.

Lofty na wynajem

Studia traktowane jako biura są przedłużeniem trendu z rynku mieszkaniowego. Lofty, bo o nich tutaj mowa, to nieruchomości przemysłowe zaadaptowane na mieszkania. Ze względu na dość interesujące warunki mieszkaniowe oraz kwestie prestiżu stały się one bardzo popularne wśród młodych, dobrze zarabiających osób, zwłaszcza wśród artystów. Lofty zazwyczaj posiadają znacznie większą powierzchnię od klasycznych mieszkań i naturalnym stało się wykorzystywanie ich części do prowadzenia działalności zawodowej. Wykorzystywanie loftu w charakterze studia-biura to naturalna kolej rzeczy i należało się spodziewać takich propozycji.

Sprawdź oferty wynajmu biur w Krakowie na stronie: http://www.officemap.pl/search/list/?city=krakow

Starsze nieruchomości na wynajem

Jak na razie oczywiście ilość lokali tego typu, które zostały sprofilowane bezpośrednio na biura, jest zdecydowanie mało imponująca, ale jesteśmy na etapie przecierania szlaków. Kraków pod tym względem zdecydowanie przewodzi i kiedy opcja stanie się bardziej pożądana na rynku, można się spodziewać, że największy wzrost podaży pojawi się właśnie tutaj. Cały czas w Krakowie jest bowiem bardzo dużo starszych nieruchomości, dobrze zlokalizowanych nieruchomości, które mogą świetnie sprawdzać się właśnie w takim przeznaczeniu. Nie oznacza to oczywiście, że inne miasta pozostają daleko w tyle, ale lider zmian jest tylko jeden.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz