Follow Us

Tanie zakupy dla każdego

Tanie zakupy dla każdego

Dla większości z nas zakupy grupowe kojarzą się gównie z możliwością dokonywania zakupów grupowych za pośrednictwem Internetu, ale jak się okazuje zakupy grupowe przez Internet nie są aż tak nowym i innowacyjnym wynalazkiem, jak by się to mogło wydawać.

Wywodzą się one z Chin, jak wiele innych wynalazków i początkowo określane były mianem tuangou. Nie chodzi już o sam sposób kupowania ale o ogólnie przyjętą ideę. Zakupy grupowe polegały bowiem na wykorzystaniu potęgi grupy. Klienci łącząc się w większe grupy mogli na przykład za pośrednictwem swojego przedstawiciela czy przedstawicieli, negocjować zdecydowanie korzystniejsze warunki cenowe.

Korzyści z tanich zakupów

Było to oczywiście korzystne także dla samych sprzedawców, którzy po wynegocjowaniu w zasadzie jednej transakcji, mogli sprzedać większą ilość swoich towarów, także na tym zarabiając. Obecnie zakupy grupowe działają nie jako odwrotnie, ale nadal pojawia się rola przedstawiciela, który negocjuje ceny. Z tą różnicą, że przedstawiciel obecnie negocjacje prowadzi w imieniu serwisu zakupów grupowych, a więc w imieniu de facto hipotetycznej grupy nabywców, których serwis będzie próbował znaleźć. Przeniesienie zakupów grupowych do sieci stało się jak widać już dziś strzałem w dziesiątkę. Serwisy świadczące grupowe zakupy bardzo szybko zyskały popularność, obecnie trudno sobie wyobrazić, to, że mogłoby ich po prostu nie być.

Łatwość dokonywania zakupów

Najważniejsze dla kupujących jest w zasadzie ogromna łatwość, z jaką mogą być dokonywane wszelkie zakupy. Każdy serwis realizuje to nieco inaczej, ale nie brakuje takich w których użytkownicy mają swoje wirtualne konta, na które wpłacają rzeczywiste pieniądze, dzięki czemu mogą brać udział w różnego rodzaju zakupach grupowych. Znacząco przyśpiesza to wszelkiego rodzaju rozliczenia, i jak najbardziej ułatwia dokonywanie zakupów. Od czasów więc gdy zakupy grupowe wymyślono, zmieniło się sporo. Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że dziś można w ten sposób kupić praktycznie wszystko, w zależności jeszcze od regionu świata. Od podstawowych artykułów spożywczych, aż po nieruchomości, które oferowane były nawet w polskich serwisach zakupów grupowych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz