Follow Us

Typowe lokaty

Typowe lokaty

Typowe lokaty

Lokaty bankowe to jedne z najbardziej popularnych produktów inwestycyjnych w naszym kraju. Ich największą zaletą jest całkowite bezpieczeństwo kapitału gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Zyski z nich są trochę mniejsze, ale nie wszyscy są skłonni do ryzyka w zamian za kilka niepewnych groszy. Jak wyglądają typowe lokaty?

Najprostsze lokaty

Najprostsze lokaty to produkty bankowe polegające na tym, że określona suma pieniędzy jest wpłacana na rachunek, a po określonym czasie umówionym z bankiem pieniądze są zwracane wraz z określonym procentem. Jeśli pieniądze są wybierane wcześniej, do czego klient ma pełne prawo, odsetki dopisywane nie są, ale nie ma też żadnych specjalnych kar.

Oprocentowanie lokat może być bardzo różne i zazwyczaj oscyluje w okolicach inflacji. Jest tym wyższe, im dłużej klient będzie chciał trzymać swoje pieniądze na lokacie. Oprocentowanie jest też często zależne od sumy, jaką wpłaci. Wyższe kwoty mogą liczyć na wyższe oprocentowanie, chociaż bardzo wiele zależy tutaj od polityki banku. Wiele banków po prostu nie ma interesu w tym, by w danym czasie zakładać lokaty i dlatego nie oferuje za dobrych warunków. Sprawdź również https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/

Nowoczesne lokaty

W dzisiejszych czasach wszystkie produkty bankowe ewoluują i lokaty też oczywiście nie mogą pozostawać w tyle. W jaki sposób ewoluują lokaty? Możliwości jest bardzo wiele. Coraz częściej nie ma już zagrożenia w postaci utraty wszystkich odsetek przy zerwaniu lokaty przed czasem. Traci się ich połowę lub nie traci się ich w ogóle na tak zwanych lokatach progresywnych, które odsetki dopisują często, ale najpierw na niskim poziomie, a potem na coraz wyższym, wiec opłaca się trzymać pieniądze dłużej.
Inne opcje przewidują możliwość zakładania lokaty przez Internet, oferują wyższe oprocentowanie dla nowych środków w banku, wiążą się z udziałem w różnych loteriach, proponują lepsze warunki, jeśli lokata zostanie założona w określony dzień lub w określonych godzinach… Możliwości jest naprawdę masa i banki przechodzą pod tym względem same siebie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz