Follow Us

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadkówWykupując obowiązkowy dla każdego kierowcy pakiet OC jako ubezpieczenie dla swojego samochodu, mamy też możliwość wykupienia dodatkowych polis, które dają szansę na zabezpieczenie się w przypadku poniesienia uszczerbku na zdrowiu przez samego kierowcę lub też jego pasażerów (w liczbie określonej oczywiście w dowodzie rejestracyjnym pojazdu).

Chodzi tutaj o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW. Oczywiście jest to forma zabezpieczenia zupełnie dobrowolna, ale zalecana, jeśli ktoś wybiera się w podróż, na wakacje czy też po prostu chce mieć pewność, że podczas codziennej jazdy będzie w pełni zabezpieczony w formie finansowej.

Na jaki okres?

Takie ubezpieczenie chroni zwykle przez jeden rok (wszystko zależy od konkretnego ubezpieczyciela). Gwarantuje ono odszkodowanie w przypadku wszystkich zdarzeń, jakie miały miejsce podczas jazdy ubezpieczonym samochodem. Ale odszkodowanie w tym przypadku należy się nie tylko za te zdarzenia, które miały miejsce podczas ruchu danego pojazdu, ale również za wszystkie te nieszczęśliwe wypadki związane z przebywaniem w nim czy obok niego. Mowa tutaj o wsiadaniu czy wysiadaniu, o przebywaniu w pojeździe podczas postoju lub zatrzymania, tankowania paliwa na stacji czy naprawy samochodu w trasie.

Ubezpieczenie NNW nie chroni przed szkodami materialnymi

Oczywiście ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie ma nic wspólnego z odszkodowaniem za szkody materialne związane z samym samochodem, z kradzieżą itd. Chodzi tylko o zdrowie i życie ludzi – jest to ubezpieczenie osobowe. Działa ono, kiedy kierowca lub jego pasażerowie poniosą trwały uszczerbek na zdrowiu lub stracą życie. Trwały uszczerbek to po prostu taka przypadłość, która sprawi, że do końca życia będzie się odczuwało skutki danego zdarzenia na swoim ciele lub zdrowiu. Ów uszczerbek jest określany procentowo i na podstawie tych procentów wypłacana jest konkretna ilość odszkodowania (wypłacone pieniądze powinny pomóc zakupić protezy, pokryć koszty leczenia czy też zapłacić za transport zwłok).
To, czy ochrona NNW będzie działać tylko na terenie kraju, czy też zagranicą, zależy od rodzaju polisy.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz