W jaki sposób zamykane są sejfy?

wpis w: Bez kategorii | 0

W jaki sposób zamykane są sejfy?

Wybierając sejf trzeba brać pod uwagę to, w jakim celu i gdzie będziemy go umieszczać. Może to być mieszkanie, czy prywatny dom. Również w biurach i urzędach istnieje taka potrzeba. Poza tym, również w miejscach związanych z różnego rodzaju badaniami istnieje potrzeba przechowywania rzeczy, czy wartościowych dokumentów. Takich miejsc można by oczywiście wymienić o wiele, wiele więcej. W zależności od tego, jakie jest ich przeznaczenie i kto z nich korzysta, sejfy mogą mieć różnego typu zamknięcia. Czasem są też one łączone. Wymienimy zatem systemy, jakie są montowane.


Zamek kluczowy. To najprostszy sposób na zamknięcie drzwi w sejfie. Może być on łączony z innym zabezpieczeniem, jak choćby zamek elektroniczny. Sejfy na klucze są bezpieczne i posiadają ochronę przed wyłamaniem drzwi. Bardzo praktycznym elementem jest zabezpieczenie przed wyjęciem klucza, kiedy drzwi są otwarte. Dzięki temu klucz nie zostanie zgubiony bądź nie dostanie się w niepowołane ręce.

Zamek elektroniczny

W tym wypadku do otwarcia sejfu niezbędne jest wpisanie odpowiedniego kodu, który wcześniej został wybrany. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy z sejfu korzysta więcej niż jedna osoba. Nie ma konieczności przekazywania klucza, wystarczy znajomość kodu. Ryzyko jest takie, że kod może w jakiś sposób poznać osoba niepowołana. Dlatego zamek elektroniczny czasem jest bardziej skuteczny, gdy połączony jest z zamkiem na klucz. W miejscach takich, jak hotele, każdy kolejny użytkownik wybiera swój kod, dzięki czemu nikt, kto wcześniej korzystał z tego samego pokoju i sejfu, nie będzie w stanie go otworzyć.

Zamek mechaniczny

Jego plusem jest to, że nie wymaga do funkcjonowania baterii. Dzięki temu nie trzeba martwić się o to, by je wymieniać regularnie. Do otwarcia sejfu wymagana jest znajomość szyfru. Otwiera się go i zamyka przekręcając pokrętło. Obecnie jest to najrzadziej wykorzystywany zamek. Jest on jednak skuteczny i pozwala na to, by z jednego sejfu mogły korzystać wszystkie osoby, które znają szyfr.
Więcej informacji jak i same sejfy znajdziesz na stronie https://www.saffort.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *