Follow Us

Węgiel workowany czy luzem?

Węgiel workowany czy luzem?Przed każdym sezonem grzewczym, osoby, które pozbawione są centralnego ogrzewania i muszą na własną rękę ogrzać mieszkanie, stają przed dylematem. Kupować węgiel workowany czy też ten luzem?

Zalety i wady

Teoretycznie wszystko wskazywałoby na sens kupowania węgla luzem. Ten bowiem jest po prostu tańszy. A skoro i tu mamy węgiel i tam jest węgiel, to jaki jest sens przepłacania za identyczny produkt? Ano jest i to bardzo. Pierwszą wadą węgla luzem jest to, że brudzi. Węgiel nie tylko zabrudzi nam całą powierzchnię, na której będzie przechowywany, ale też pojazd, którym go przywieziemy, a także miejsce wyładunku. Dodatkowo od momentu zsypu towaru z wywrotki, któremu zwykle towarzyszy chmura pyłu, poprzez zabrudzenie podłoża, na które jest wysypany, towarzyszy nam pył węglowy. Ten zaś jest bardzo trudny do usunięcia i osadza się nawet w porach materiałów budowlanych. Jeśli zaś chodzi o węgiel workowany, to jego transport, a także przeniesienie, jak i przechowywania nie nastręcza żadnych problemów w zakresie czystości. Worki na palecie owinięte są czystą folią, a kiedy złożymy je na podłodze w piwnicy, to ta zostanie tak samo czysta, jak była wcześniej. Oszczędzamy zatem czas i energię, którą musielibyśmy zainwestować w utrzymanie czystości miejsca przechowywania węgla.

Jeśli chodzi o samo przechowywania węgla to znowu tutaj wygodniejszy i praktyczniejszy jest ten w workach. Przede wszystkim możemy go składować wszędzie. Zarówno na podwórzu domu, jak i w miejscu chronionym i zadaszonym. Węgiel w workach nie jest czuły ani na zmiany temperatury, ani wszelkie opady. To duża zaleta, bo dzięki temu możemy punkt składowania opału wyprowadzić na zewnątrz budynku, co pozwala nam efektywniej wykorzystać zaoszczędzoną powierzchnie. Po drugie węgiel ten możemy korzystniej poukładać, tak żeby nie zajmował zbyt dużo miejsca. Worki mogą leżeć bezpośrednio na sobie lub stać koło siebie. Bez względu na to, jak je ułożymy, to będzie to dla nas wygodniejsze niż składowanie węgla luzem, a przede wszystkim oznacza zajęcie mniejszej powierzchni.

Zobacz: https://www.wegielsztygar.pl/pol_m_SKLEP-153.html

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz