Follow Us

Wybór firmy kurierskiej

Wybór firmy kurierskiej

Wybór firmy kurierskiejObecnie na rodzimym rynku usług kurierskich funkcjonują praktycznie wszystkie najbardziej znane marki na świecie. Firmy te mają w swojej ofercie bardzo podobne usługi, jednak w momencie wyboru mającego nas obsługiwać przewoźnika decydujące okazują się drobne szczegóły.

Te wspomniane wyżej szczegóły nierzadko potrafią być najbardziej istotną kwestia w zakresie towarów, zwłaszcza jeśli zajmujemy się handlem internetowym. Wówczas liczą się nie tylko ceny usług, ale także parametry paczek. Pod tym względem zdecydowanie wygrywa kurier Pocztex, który oferuje bardzo szerokie pojęcie paczki standardowej i naprawdę musimy się postarać, aby firma uznała nasz pakunek za tzw. niestandardowy. Jest to istotna zaleta, gdy handlujemy towarami i nieregularnych kształtach i dużej wadze – warto wiedzieć, że Pocztex akceptuje paczki o wadze do 50 kg.

Wymiary paczki

Pod tym względem na pochwałę zasługuje także marka UPS. Bezapelacyjnie wygrywa ona w kategorii długości dopuszczalnej paczki, gdyż przewożone przez UPS przesyłki mogą mieć nawet 270 cm długości. Rzecz jasna cena za taki transport nie jest niska, jednakże przy lekkich towarach da się wynegocjować korzystną stawkę. Firma ta jest bardzo skrupulatna w kwestii przestrzegania wytycznych paczek standardowych. Przekroczenie gabarytów nawet o kilka procent może skutkować cofnięciem paczki.

Komunikacja z adresatem

Niektóre firmy kurierskie starają się wyróżniać także na innych polach. Nie mniej istotna od terminowego dostarczenia paczki jest przecież komunikacja z adresatem i elastyczność czasowa w stosunku do niego. Dosyć dobrze prezentuje się tutaj kurier GLS, który posiada interesującą – i co ważne – darmową usługę przesunięcia dostawy o 1, 2 lub 3 dni. Wystarczy do tego jedno kliknięcie, które może zaoszczędzić kurierowi i adresatowi wiele kłopotu.

Wybór odpowiedniego przewoźnika zależeć więc musi od profilu działalności oraz charakteru przesyłek. Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z usług wszystkich wymienionych firm. Na rynku funkcjonuje bowiem wielu pośredników, którzy oferują wygodne platformy do zamawiania dowolnych kurierów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz