Follow Us

Wypad do Torunia, nie tylko na pierniki

Wypad do Torunia, nie tylko na pierniki

Toruń to jedno z najpiękniejszych miast Polski które warto zwiedzić nie tylko w jeden weekend ale i zostać tu na dłuższy wypad, aby spokojnie zapoznać się z wszystkimi zabytkami tego urokliwego miejsca.

Zabytki Torunia i miejsca warte zwiedzenia

Jednym z głównych miejsc które koniecznie trzeba zobaczy to Planetarium z imponującymi pokazami astronomicznymi czy Muzeum Piernika aby spróbować pierników, poznać ich historię, sposób produkcji. Przepiękne Stare Miasto z XV wiecznym ratuszem miejskim oraz wysoką i jedną z najstarszych wież w europie jest jednym z najcenniejszych architektonicznych w europie miejsc, które znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Toruń został założony przez Krzyżaków w 1233 roku i zawiera w swojej architekturze wiele elementów nawiązujących do tego okresu. Pomiędzy Starym Miastem a Nowym Miastem, powstałym trzydzieści lat później, znajdują się ruiny zamku krzyżackiego które koniecznie trzeba zwiedzić by lepiej poznać historię tego miasta. Spacerując ulicami Torunia warto zrobić zdjęcie krzywej wieży – jednej z wielu baszt murów obronnych Torunia oraz poznać jej miejską legendę.

Nowe Miasto Torunia, to miejsce rzemieślnicze w którym skupiała się w przeszłości główna produkcja miasta. Ulica Królowej Jadwigi to główny deptak miast łączący Stare i Nowe Miasto. Na bruku tej ulicy można poznać wiele herbów miast z którymi Toruń w przeszłości utrzymywał stosunki handlowe.

Toruń – miasto które lubi turystów

Toruń ze swoim bogactwem zabytków jest miastem dostosowanym do turystów, posiada szeroką bazę noclegową otwartą na wymagających turystów oraz na podróżników którzy bardziej zwracają uwagę na aspekt ekonomiczny.

Kafejki i lokalne restauracje Torunia dodają uroku średniowiecznym uliczkom, przyciągają zapachem lokalnej kuchni i pozwalają wypocząć po trudach zwiedzania. Turyści przyzwyczajeni do smaku pizzy czy frytek, z pewnością również w Toruniu znajdą wiele miejsc w których mogą zaspokoić swoje gusta kulinarne. Jak w większości innych miast również w Toruniu możemy liczyć na popularne sieci pizzerii, rozsiane po całym mieście oraz dostępne z dowozem na wybrany adres, oferujące swoje usługi do późnych godzin wieczornych.

Całe miasto to dotyk przepięknej historii średniowiecznej polski oraz postaci Mikołaja Kopernika – jednego z najsłynniejszych na świecie Polaków, który tutaj mieszkał i tworzył.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz