Follow Us

Wypoczynek w Sudetach

Wypoczynek w Sudetach

Sudety to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Na turystów, którzy zdecydują się wybrać ten region na miejsce swojego wypoczynku czeka mnóstwo atrakcji. Są one tak różnorodne, że w Sudetach także młodzi ludzie nie będą się nudzić.

Atrakcje, które czekają w Sudetach

Położone w południowo-zachodniej Polsce Sudety są regionem, w którym obozy młodzieżowe w Polsce organizowane są naprawdę bardzo często. W obrębie Sudetów znajdują się między innymi Góry Stołowe. To one od lat przyciągają mnóstwo turystów. Do największych atrakcji Gór Stołowych należą fantazyjne formy skalne. W wielu z nich ludzka wyobraźnia dopatrzyła się sylwetek zwierząt; w efekcie skały te noszą nazwy „Wielbłąd” czy „Małpolud”. Te fantazyjne formy skalne znajdują się w rejonie Szczelińca Wielkiego. Na jego szczyt prowadzi zbudowany w XIX stuleciu kręty szlak złożony z niemal 700 schodów.

Wypoczynek w Sudetach

Dla tych, którzy nie lubią górskich wycieczek

Piesze czy rowerowe wycieczki po górach nie wszystkim muszą przypaść do gustu. W miejscowościach położonych u podnóża tego pasma górskiego również nie brakuje różnorodnych atrakcji. Do miejsc, które warto odwiedzić należy Park Miniatur Dolnego Śląska, który założony został na terenie byłej fabryki dywanów w Kowarach. Wizyta w Parku Miniatur to okazja do zobaczenia w jednym miejscu najpiękniejszych pałaców, zamków i klasztorów Dolnego Śląska. Wszystkie obiekty zbudowano w skali 1:25. Jedną z największych atrakcji w regionie jest kopalnia złota, którą można zwiedzić wybierając się do miejscowości Złoty Stok. Dla ruchu turystycznego udostępniono sztolnię „Gertruda”. Przejażdżka łódką „Titanic” to jedna z atrakcji przygotowanych dla turystów w sztolni. W chodniku Śmierci młodzi ludzie mają okazję spotkać Gnoma. Ogromną atrakcją w kopalni złota jest także podziemny wodospad.

Sudety są pięknym regionem górskim. Nie są tak popularne jak Tatry, są doskonały miejscem do wypoczynku nie tylko dla młodzieży. W Sudetach jest zdecydowanie mniej turystów niż w Tatrach, ale atrakcji jest mnóstwo.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozy-krajowe

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz