Follow Us

Zakupy i zniżki

Zakupy i zniżki

Trudno sobie wyobrazić jak wyglądałyby działania marketingowe wielu sklepów, gdyby nie wymyślono promocji, wyprzedaży oraz wszelkiego rodzaju zniżek i rabatów. Wiele sklepów zarabia więcej właśnie dlatego, że istnieją takiego typu działania marketingowe, które przyciągają uwagę klienta.

Często nawet przed ogłoszeniem promocji lub wyprzedaży sklepy specjalnie zawyżają ceny swoich produktów, aby jeszcze lepiej wyjść finansowo na swoje. Jednakże w takich działaniach cena nie zawsze gra główną rolę, ponieważ często już sam napis „promocja” i przekreślona stara cena i podkreślona nowa (często dużo niższa od starej) mają potężną siłę perswazji w stosunku do klienta i przekonują go do zakupu danego produktu lub do skorzystania z danej usługi.

Podobnie wygląda sprawa w przypadku zakupów grupowych. Są one tak bardzo popularne, ponieważ ludzie lubią kupować na promocjach i wyprzedaż, ponieważ tego rodzaju zakupy dają człowiekowi radość, że zaoszczędził on trochę pieniędzy i podratował tym samym swój budżet. Dla niektórych kupować taniej oznacza kupować więcej, co także jest powodem do radości dla wielu ludzi, szczególnie tych, którzy nie mają zbyt wielu środków finansowych, a lubią robić zakupy. A więc mają takie kupony rabatowe można kupić taniej i więcej. Zakupy grupowe są czymś nowym w naszym kraju, jeśli chodzi o rynek handlu. Wielu specjalistów podchodziło z pewnym dystansem do tego rodzaju zakupów. Pojawiały się nawet opinie, że ten pomysł nie wypali i nawet jeśli będzie wzlot tego rodzaju usług, to niedługi czas później nastąpi ich upadek.

Rzeczywiście było w tym trochę racji, ponieważ powstało wiele serwisów z zakupami grupowymi, które cieszyły się popularnością przez krótki czas, a później najzwyczajniej w świecie po prostu zniknęły bez śladu, jakby nigdy ich nie było. Jednakże wynikało to bardziej z silnej konkurencji zachodnich firm, która uderzyła w Polskę. Konkurencja w przypadku rynku polskiego także nie była łatwa dla początkujących, ponieważ od razu, gdy w Polsce zauważono potencjał zakupów grupowych, na ten rynek wszedł projekt Grupy Allegro, która w naszym kraju jest gigantem handlu internetowego. Najważniejsze, że każdy może zrealizować zakupy grupowe sosnowiec, zakupy grupowe tychy czy też zakupy grupowe trójmiasto. W tych oraz w wielu innych miastach można dokonywać bardzo ciekawych zakupów grupowych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz